Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
AVRUPA'DA ORTAÇAĞ İŞKENCE ALETLERİ

EKLEYEN:AFULU

İTALYA DA İŞKENCE ALETLERİ

Toscana bölgesinde etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş olan bir Ortaçağ kasabasıdır. "Ortaçağın Manhattanı" denilmektedir aynı zamanda. 12 ve 13.yüzyıllarda yapılmış olan kulelerden günümüze dek 14 tanesi ayakta kalabilmiştir.

 

San Gimignano Siena, Toskana, kuzey-il merkezi İtalya küçük bir tepenin duvarlı ortaçağ şehridir. Temelde kendi ortaçağ mimarisi  dışında  şehir birkaç kilometre de görülebilir. özellikle kuleleri ile ünlüdür.

 

Maske ve Infamy

Ortaçağ İşkence Müzesi

San Gimignano, İtalya

Alçaklık ve maske iki farklı inflictions: ruhani bir ve fiziksel bir da beraberinde getirir. Kurbanlar kamuoyu  önünde fiziksel işkenceye uğrarlar. Maskeler bazen kurbanın burun içine zorla ya da ağzına bir top gibi takılır, böylece onu cihazlarla feryat ve çığlık çığlığa bırakırlar.

Bir burun veya domuz yüzü ile  hayvan sembolize edilmiştir.

---------------------------------------------------------------------------

Aşağıdaki araç iki küçük çatal, ve diğer  noktaları çene altında etin içine ve göğüs üzerine karşı bir dizi yapılmıştır.

Kurbanın herhangi bir hareketi önlemek için araç desteklidir. ölümünden önce acıyı uzatır.Kurbanın elleri arkasından bağlıdır.

 

 

GİYOTİN

Onun mucidi adını alır, Fransız doktor Ignace Giyotin. Dikkate almış olduğu tüm araçları arasında, bu en sembolik olanıdır.

Bazı Gravürler, ağırlıklı olarak Almanca olanlar, iki dikey, paralel sütunlar arasında, 1789 öncesine yüzyıllardan beri düşen bir bıçak aracılığıyla bu kafa kesme makinası temsil eder.

 

PİRAMİT

Kurban demir bir kemer ile onun üst bel çevresi tarafından asılı olur, onun el ve ayakları bağlanır, bacaklarını biraz öyle ki sadece aynı anda hareket verebilecek bir sopa açık tutulur. O sivri piramit bir kabin üstüne koyar. Bacaklarına ve ayak bilekleri bir ip ile bağlanır. Kurban piramit nokta, anüs veya vajina içine nüfuz üzerine düşürülür. 

 

LAHİT

Bu enstrümanın adı, Nürnberg kentinde inşa edilen bir prototip adresinden aslı gibi görünüyor. 

Lahit içinde bir vücudun farklı bölümlerini deler ,kurban canlı üzerinde çiviler ile dik asılı takılır.

Cihaz hem ön ve arka taraftan kapalıdır ,kurbanın çıkması mümkün değildir.  hiçbir çığlık dışarıdan duyulmaz.

 

 

TESTERE

Bu araç tüm Avrupa'da yaygın dır. Testere suçları büyük bir çeşitlilik içindir (isyan, büyücülük, askeri itaatsizliğe)

 Beyne yeterli oksijeni ,bilincini kaybetmemesini sağlamak için ve genel kan kaybını yavaşlatmak için, kurban ters bir konumda asılır , böylece ölümünden önce uzun bir acı çektirilirdi.

 

 

BOĞAZ SIKMA ARACI

 İspanyada her yerde ölüm cezası resmi aracı oldu ve kullanıldı.

Bu araç çok eski bir kökeni vardır. Özgün bir kutup toprağa dayalı ve bir ip kurbanın boynuna kadar kravat yapılır.

Bu tür tüm dünyada kullanılan işkence aracıdır. İspanyolca versiyonu, bu araç için yürütülmesi için kullanılacak kusursuz hale getirilmiştir.  Omurilik ezilerek mahkum nefes alamaz ve ölür. 

 

Rektal, Oral ve Vajinal Armut

Ortaçağ İşkence Müzesi

San Gimignano, İtalya

 Bu enstrüman diyafram için genişletilmiş bir vida mekanizması vardır.Maksimum kademeli iki veya üç elemanı vardır.

Bu enstrüman ağız ya da erkek kurbanların rektum ve kadın kurbanların vajina içine takılırdı. Bu ceza Rektal, oral veya vajinal uygulanırdı. Erkeklere oğlancılık suçu , kadınlara ise zina suçu üzerine verilirdi.

 

 

 

Bekaret kemeri

Ortaçağ İşkence Müzesi

San Gimignano, İtalya

 

Bu araç  1400lü yıllarda  İtalya Francesco II altında Carrara görünürdü. Çoğunlukla İtalya'da kullanılırken Fransa geneline  yayıldı.

Her zaman olası kullanımıyla ilgili bazı tarihcilerin farklı yorumları olmuştur. Bu bekaret kemeri bir araç inflicting acı amaçlı değil, örneğin kadınları tecavüzü önlemek içindi .Çünkü tecavüz olma riski mümkün değildi.Bu bekaret kemerleri çok kıymetli malzeme gravür ile (gümüş kakma) yapılmıştı, bazı tarihçilere görede kocalarına sadık olmaları amacıyla kadınların takmaları teşvik edilmişti. 

 

 

Engizisyon Sandalyeler

Ortaçağ İşkence Müzesi

San Gimignano, İtalya

 Sandalyeler arkası sivri demir ile kaplıdır, koltuk üzerinde, ayak üzerinde sivri demirler vardır.Değişik yapılarda fakat ortak özellikleri vardır.

O sivri demirler kurbanda delicive daha derine nufus yapması için kolay bir vida  sistemi yapılmıştır.Bar sistemi ile  kurban hareketsiz hale getirilir. 

 Bunu  Almanya ,İtalya 19. yüzyılda ve İspanya  1700 sonuna kadar, Fransa ve diğer Orta Avrupa ülkelerinde 1800 yılları sonuna kadar kullandı.

 

 

Cat's Paw veya İspanyolca memorandum

Ortaçağ İşkence Müzesi

San Gimignano, İtalya

Bu araç çok çok uzun ve keskin pençelidir bir kedinin pençesi gibi görünür. Bu vahşice aletler kurbanın etini yırtmak için kullanıldı. Elbette, kurbanlarının el ve ayak bağlı idi.

  

CAN AKIN'DAN ALINTIDIR

  
20432 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın