Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
HER SAĞLIKLI İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR.....

EKLEYEN:NEJAT ARAS

-BIR ASKERİN ACI HİKAYESİ-
(GERÇEK BİR HİKAYE)
Askerliğini bitirmiş olan genç askerliğini yaptığı şehirden ailesini aradı:
-Anne baba, eve dönüyorum, ama sizden bir şey rica ediyorum
Yanımda bir arkadaşımı da getirmek istiyorum.
-Memnuniyetle, onunla tanışmak isteriz, diye cevapladılar.Oğulları,
-Bilmeniz gereken bir şey var diye devam etti.
-Arkadaşım savaşta ağır yaralandı.Bir mayına bastı ve bir 
koluyla ayağını kaybetti.Gidecek hiçbir yeri yok, ve onun gelip bizimle kalmasını istiyorum.
-Bunu duyduğuma üzüldüm oğlum. Belki onun başka bir yer bulmasına yardımcı olabiliriz.
-Hayır. Anne,baba,onun bizimle yaşamasını istiyorum.
-Oğlum,dedi babası,bizden ne istediğini bilmiyorsun.Onun gibi özürlü biri bize korkunç bir yük olur.Bizim kendi hayatımız var,bunun gibi bir şeyin hayatımıza engel olmasına izin veremeyiz.Bence bu arkadaşını unutup eve dönmelisin.
O kendi başının çaresine bakacaktır.Oğlu o anda telefonu kapattı.
Ailesi ondan bir süre haber alamadı.Ama birkaç gün sonra,
polisten bir telefon geldi.Oğullarının yüksek bir binadan düşüp öldüğünü öğrendiler.Polis bunun intihar olduğuna inanıyordu.
Üzüntü dolu anne-baba oğullarının cesedini tespit etmek için şehir morguna götürüldüler.Onu tanıdılar ve bilmedikleri bir şey daha öğrenince dehşete düştüler:
Oğullarının sadece bir kolu ve bir bacağı vardı.
Bir çoğumuz bu hikayedeki aile gibiyiz;
Güzel olan ya da birlikte olmaktan zevk aldığımız insanları sevmek bizim için çok kolay, ama bize rahatsızlık veren ya da yanlarında kendimizi rahatsız hissettiğimiz insanları sevemiyoruz. Bizim kadar sağlıklı, güzel ya da akıllı olmayan insanların yanından uzak durmayı tercih ediyoruz...

  
1543 kez okundu

Yorumlar

Ailenin değil evladın yanlışı..     19/04/2013 14:29

Gerçek mi değil mi bilemem!Ama iki şeyi ayırmak gerekir.İnsanın evladı ne olursa olsun bağrına basacağı bir varlıktır.Diğeri ise imkan ve vicdanla ilgilidir.Yani bir evlat ana-babasına ben sakat kaldım bana bakın der de ailesi onu dışlar mı?Çok küçük olasılıkla belki dışlayan çıkabilir ama her kes bağrına basar.Arkadaş konusuna gelince her kes Antalya da Umut'a adını verdiği Rus gencine bakan kadın gibi olamaz.Olmasını da bekleyemezsiniz çünkü bu sadece vicdan değil biraz da cüzdanla ilgili.O kadın devlet tarafından maddi olarak destekleniyor.Bir diğer konu da eğer gerçekse o genç ailesine büyük zulüm yapmış.Ailesini böyle bir şeyle denemek sağlıklı bir ruh hali olamaz.Kaldı ki yaralı ve ampute edilmiş askerlerin ailesinin haberdar edilmemesi diye bir şey gerçekte değil ancak hikayelerde olur.Bu olayın gerçekliği su götürür..
Mehmet ETCİ

Başımıza gelmeden anlamıyoruz     16/04/2013 09:00

Günümüzde çevremizdeki yaşananları ülkemizin sorunlarını insanlarımızın sorularını sorunlarımızı hiç düşünmüyoruz önemsemiyoruz ta ki başımıza benzer bir olay gelinceye kadar bencillik vurdumduymazlık had safhada sık sık insanlığımızı sorgulamamamız lazım gibi geliyor . Teşekkürler Nejat...
Cevat KILINÇDEMİR