Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
Hüseyin KURT
huseyinkurt59@mynet.com
OKUL GEZİSİ
18/03/2013

Kıymetli arkadaşlar;

17-03-2013 tarihinde kıymetli büyüğümüz ağabeyimiz komutanımız rahmetli Hüseyin GÜMÜŞ'ün defin merasimini müteakip katılan arkadaşlarla beraber uzun bir okul tatilinden dönen,okulunu arkadaşlarını özleyen bir talebe misali heyecanla bizleri koskoca 3 yıl bağrında barındıran yuva olan,acı ve tatlı günlerimize şahitlik yapan okulumuzu ziyaret için hareket ettik ( cenaze merasimine katılan garnizon komutan yardımcısından izin almıştık)Okulumuz Eldivan- Çankırı kavşağını döndüğümüzde işte orada tepede tüm heybeti ile dim dik duruyordu. Nice futbol müsabakaları yaptığımız ,19 mayıs hareketleri çalıştığımız ,çarşamba günleri öğlenden sonra eğitim sahamız olan alan yoktu. Yerine sundurmalar yapılarak garaj haline getirilmişti. Herbirimiz taşlarla memleketlerimizin isimlerini yazdığımız tepelerde garajlar vardı,tepeye bir adet TÜRK bayrağı yapmışlar. Araçlarımızla sağa kıvrılıp köprünün altından geçerek nizamiyeye geldik,bizlerin bildiği bariyer nizamiyesi  de yoktu,solda eski lojmanlar duruyorken sağdaki futbol sahamıza lojmanlar yapılmıştı.50 metre ileriye nizamiye binası, ziyaretçi salonu,sivil araç park yeri yapılmıştı. Nizamiyede bir asteğmen arkadaş bizleri karşıladı,belliki haber verilmiş yukarıda beklenildiğimiz söylendi. 50 metre ilerideki viraja bir göbek yapılmış sağ tarfta şu anda öğrenci olmadığı için kullanılmayan  büyükçe bir karargah ve okul binası yapılmış. Yukarı okula çıktığımızda eski ATATÜRK büstü kalkmış yerine at üzerinde ATATÜRK heykeli konulmuş,sağ tarafta ise yeni bir araç park yeri yapılmış. Zeki müren köşkü tepebaşı adı altında hizmet vermeye devam ediyormuş.Okul sarı renge boyanmış.

Araçlarımızı park ettik, bir Üstteğmen arkadaş bizleri karşıladı tüm gezi boyunca bizler rehberlik yaptı buradan kendisine bir kez daha bizler göstermiş olduğu ilgi alaka için tekrar teşekkür ediyorum.Giriş kapısı otomatik sensörlü olmuş, sinema salonumuz ve NBC labaratuvarı koğuş haline getirilmiş, iştima alanımız 1 metre yürüyüş yolu hariç tamamen çim ve ağaçlandırılmış,hepimizin fotoğraf çektirip bozuk para attığı havuz; doldurulup kapatılmış. Yemekhanemiz ve üst katı tamamen revir haline getirilmiş, mutfağı ise restore etmişler.Hepimizin otobüslerle memlekete gitmeyi hayal ederek seyrettiği Ankara yoluna bakan yamaca demir parmaklık konulmuş,spor salonu olarak kullandığımız barakayı da kaldırıp sundurma yaparak garaj haline getirmişler. Kıymetli büyüğümüz, rahmetli Ağabeyimizin odasını postahane haline getirmişler, kısımlarımız arasındaki duvarları kaldırmak suretiyle kısımlarımızı büyük büyük koğuşlar haline getirilmiş "kestirmeden öküzler gider" yoluna beton merdiven yapılmış sigara içenlere siper olan mescidi yıkmışlar.

Okulu gezerken hemen hemen tüm bölüğü duyar gibiydim, tabii en çok da iki rahmetli hüseyinlerin sesleri HÜSEYİN AKKAYA-HÜSEYİN GÜMÜŞ her ikisinin de üzerimizde hakları çok Allah taksiratlarını affetsin.Mekanları cennet olsun.2259 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

teşekkür     28/03/2013 23:18

sana ne diyeyim kardeşim benim bizleri her zaman mutlu etmeyi başardığın için sana nekadar teşekkür etsek azdır bizleri yine o yıllara götürdünya helal olsun sana fazılın dediği gibi bir organize etsende okulumuzu bir ziyaret etsek yüreğine sağlık allaha emanetol
mehmet küçükakdağ

     21/03/2013 12:09

Teşekkürler. Teşekkürler. Teşekkürler. Duygularımı ifade edecek kelimeler bulamıyorum.
Necati KARATÜRK

Yine de yeniden heyecan duymak     20/03/2013 00:50

Lavg edilen 9.Zh.Tugayı Okulumuza 1997 yılında biz kurduk ve 7 yıl görev yaptıktan sonra 2004 yılında biz Lavğ ettik, Şu anda 28.Mknz Tug.K.Yrdc.lığı olan birliğin o hale gelişini adım adım izledim, ama siz arkadaşlarımın anlatımlarında yine bir heyecan yaşadım. Eski anılar gözümde canlandı. Tekrar bu anıları yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı minettarım. Hepinize teşekkür ederim.
Muzaffer ŞENER

Okulumuz..     19/03/2013 12:06

Anıların tadı farklı şekilde ifade edilebilse de hafızamıza bıraktığı izler hiç unutulmuyor.Bir zamanlar çocukluk/gençlik evrelerinin bitip başladığı okulumuzu Hüseyin Gümüş babanın vefatı vesilesiyle gezmeniz ve bilgilendirmeniz çok hoş olmuş.
Mehmet ETCİ

     18/03/2013 23:09

agzına yuregıne ve kalemıne saglık.bu satırları okurken bahsettıgın yerlerı sızlerle bırlıkte bende gezdım.guzel bır nostalj sunmussun cok tesekkur ederım.
Ahmet GÜLDEN

ELLERİNE SAĞLIK.     18/03/2013 22:29

Duygulanmamak elde değil .Bu yaz mutlaka Hüseyin senin organizenle okula bir gezi düzenleyelim ,gerekli katılımın olacağına inanıyorum .Her bir köşesinde binlerce anımızı yeniden yaşatalım ne dersiniz ? ....
Ali fazıl ULU

Yazarın diğer yazıları

İstiklal Yolu - 09/11/2015
İstiklal Yolu
2015 toplu kamp gülcihan - 03/06/2015
2015 toplu kamp gülcihan
ALDIĞIMIZ OSİJENİN HAKKINI VERMEK - 04/07/2014
ALDIĞIMIZ OKSİJENİN HAKKINI VERMEK
HATIRALAR - 20/04/2014
HATIRALAR
KOCA ÇINAR - 13/03/2014
koca çınar
MUTLULUK - 20/02/2014
MUTLULUK
PARÇALANAN TÜRKÇE - 03/01/2014
PARÇALANAN TÜRKÇE
TOPRAK - 30/06/2013
TOPRAK
ÖZLEDİM - 10/05/2013
ÖZLEDİM
 Devamı