Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
Necati KARATÜRK
nekaraturk@hotmail.com
DUYARSIZ MI? BENCİL Mİ?
02/11/2012


Adını siz koyun.
Bu yazıyı yazmak için çok düşündüm. Yazmamayı düşünürken üst üste gelen ölüm haberleri ister istemez beni bu yazıyı yazmaya itti.
Yanlış anlamayın benimde abim vefat ettiği için değil bir tespiti vurgulamak, ve ne kadar duyarsız olduğumuzu belirtmek için yazmıyorum. 8 Ekimde İhsan ŞUYUN devremizi son yolculuğuna uğurlarken gelen arkadaşlarımıza baktım 20 kişi idik elimizden geldiğince İZMİR'de ikamet edenlere ulaşmaya çalıştı o anki üzüntüyle unuttuğumuz arkadaşlarımız olmuştur. Onlardan öncelikle özür dilerim.
Sadece devrelerim değil diğer tanıdığım mesai arkadaşlarımdan iki arkadaşımın daha eşi vefat etti. Arkadaşımızın vefatı öğrenilir öğrenilmez feys ve web sayfamızda taziye mesajı yayınlanıyor ve telefon numarası veriliyor. Ne kadar acıdır ki telefon eden arkadaşlarımızın sayısı o kadar az ki iki elin parmaklarını geçemiyor maalesef,

Sizlerin hiç yakını ölmeyecek mi? Sizlerin hiç yakını hastalanmayacak mı? En acı siz ölmeyecek misiniz?

Heyhat her canlı mutlaka ölümü tadacaktır. Ölmemeye çare yok.

Hal böyle olunca cenazede düğünde insanlarla olur. Düğünde nasıl eş, dost ve arkadaşlarımızı arıyorsak an acılı günlerimizde de dost ve arkadaşlarımızı arıyoruz en azından aramalarını bekliyoruz. Feys'de bana baş sağlığı dileyen arkadaşlarımdan sadece 2 kişi aramış. Kendi adıma bizzat tanıdığım bütün arkadaşlarımın kendi ve yakınlarının hastalıklarında ve acılı günlerinde mutlaka ararım. Tanımadığım ama devre olduğum arkadaşlarımı dahi arıyorum ve aramaya gayret ediyorum. En üzüldüğümde hastası olan ve aradığım arkadaşlarımın bu güne kadar aramamaları. (arayan arkadaşlarım lütfen sözlerim sizlere değildir.) Demek ki aransın istemiyoruz, demek ki arkadaşlarımızı bir araya getirmek için uğraşılarımız boşunaymış.

Ama yinede mutluyum niye mi? Şahsen tanımadığım Cevat KILINÇDEMİR arkadaşıma çok teşekkür ederim. Emeklerimizin boş olmadığını gösterdiği için Karşılıksız olarak acımı baylaşıp yapabileceği bir şey olup olmadığını sorduğu için.

Sizlerde sağ olun beni şahsen tanıyan arkadaşlarım. En az tanıdığım üç yıl beraber okulda beraber olduğum devrelerim. Evet, bazı devrelerimle belki okulda iken hiç konuşmadık Ogünlerde çocuktuk ama bugün bir ayağımız çukurda ve en kıymetli duygularımız hatıralarımız ebetteki çok daha kıymetli olan değerlerimizde var. Ebetteki öğrenir öğrenmez arayan arkadaşlarım ve dostlarım da onlara da ayrı ayrı teşekkür ederim. Hakkınızı helal ediniz ben kendi adıma haklarımı bütün arkadaşlarıma helal ediyorum. İki gün önce eşi vefat eden bir küçüğümü baş sağlığı için aradım uzun konuşmama rağmen yirmi beş kuruşu geçmedi. Öbür tarafa 5 metrelik kefenin haricinde bir şey götüremezsiniz ama helallik almış bir dostunuzun bir duasını pek ala götürebilirsiniz.

Şürc-i lisan ettimse af ola maksadım kimseyi kırmak veya üzmek değildir. Sadece duyarsızlığımızı göstermek istedim. Selam ve saygılarımı sunar hepinize sağlık ve sıhhat dilerim. 02,11,2012

 2986 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     12/03/2015 19:54

sitem etmeyin,herkesin bir problemi var
SALİH GÜZEL

Evet     06/11/2012 22:51

mehmet etçi kardeşim aynen öyle, hüseyin duygularıma tercuman olmuşsun selamlar.
Necati KARATÜRK

Çok duygulandım     06/11/2012 10:33

Devrem hani bir söz var. Ders almamız için zaman zaman hastaneleri mezarlıkları ziyaret etmek gerekir diye bizler için ne desen haklısın başımıza gelmeden önemli insani görevlerimizi yapmayı benciliğimizdenmi duyarsızlığımızdanmı unutuyoruz yapmıyoruz hatta bazen insan olduğumuzu bile ne desen haklısın seni anlıyorum teşekkür ederim...
Cevat KILINÇDEMİR

arkadaşlık-dostluk     05/11/2012 23:31

evet arkadaşım devrem yazında gizlide olsa arkadaşlığın dostluğun tarifini yapmışsın bizler şu facebook sayfasını kurduğumuz ilk günlerde tamamen kopmuş olan iletişimimizi yeniden sağlayıp bir arkadaşımızla irtibata geçtiğimizde ne kadar mutlu oluyorsak arkadaşımızı kaybettiğimizi öğrendiğimizde o kadar üzülüyorduk hala öyleyiz. şu kısacık ömrümüzde yan yana gelelim sohbetler edelim diye etkinlikler düzenliyoruz katılan arkadaşlar genelde aynı bizler o arkadaşlardan şikayetçi değiliz ama daha çok arkadaş katılsın istiyoruz inşallah ileride buda olur selamlar saygılar
Hüseyin KURT

Sevgili Dostum..     05/11/2012 12:21

Bu satırlarını okuyanlar tahmin ediyorum ki zaten arayanlardır.Aramayan diğer arkadaşlarımız(!) zaten bu satırlarını da okumuyorlar ve okumayacaklar!Sevgilerimle..
Mehmet ETCİ

teşekkürler     04/11/2012 19:34

Devrem tüm duygularımla sana katılıyorum , bu güzel değerleri bizlere hatırlattığın için sağ ol.
Abdullah BOZKURT

Yazarın diğer yazıları

Evrene mesaj - 26/01/2021
Evrene mesaj'
Evde kalalım… İbret alalım... - 14/05/2020
Evde kalalım… İbret alalım...'
BABALAR - 26/05/2015
BABALAR "BABİŞKO" OLDU
ARKADAŞ - 20/01/2012
Hikâyenin uzun olması değil, iyi olması önemlidir.
Hayatınızda böyle bir dostunuz var mı? - 01/12/2011
Hayatınızda böyle bir dostunuz var mı?
Çıldırmak üzereyim diyorsanız. - 30/07/2011
Öyle bir zaman olur ki hayatımızda, haklılığımızı anlatamayıp çıldıracak duruma geliriz.
BİR EMEKLİ ASSUBAY HİKAYESİ - 19/07/2011
• Er kişi niyetine • Er değildi hoca efendi, Komutan Yaveriydi…
DİŞİSEL DEĞİŞİM - 01/06/2011
vıdı vıdıdan bıkanlara