Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
Ali fazıl ULU
alifazilulu@hotmail.com
SON YÜZYILIN BOMBA HABERİ.
21/04/2012

SOBA VE ISITICILAR TARİHE KARIŞIYOR.


Amerikan newetjonli üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre penguenlerden alınan kan plazması yeni doğan bebeklere enjekte edildiğinde vücuttaki üşüme ve donma ısısı -15 dereceye kadar çıkabiliyormuş.Yetişkinler için de farelerde yapılan araştırmalarda son aşamaya yaklaşılmış. yani giyinme ve kışın ısıtıcı kullanma sorunu ortadan kalkıyor. Düşünebiliyormusunuz ? yaşantımız da nelerin değişebileceğini. frofesör Wafullu cokinns in yaptığı bu gizli araştırma kişisel bilgisayarına sızan hackerler tarafından ele geçirilmiş. Hedefleri - 40 dereceye ulaşabilmekmiş. Özellikle bu teknoloji ile uzay ve denizaltı araştırmalarında çok büyük bir gelişme sağlanması beklenmekteymiş .
İşte size hemen uydurduğum bomba haber .Denemesi bedava 5-10 arkadaşınıza mail olarak atın bir ay sonra size kadeveli abartılmış birkaç kelime ilaveli geri döner.
Nedense internette yazılan her bilgiye ,habere ilgi gösterir ve inanır olduk . Neredeyse kendi tecrübelerimizi bile bir kenara atıp ‘'internette okudum .Doğrusu bu'' demeye başladık. Sanal ortamda gördüğümüz, okuduğumuz her olaya kendimizi öylesine kaptırdık ki daha sonra o haberin asparagas haber, o resmin fotoshop, o filmin muhteşem mekanlarda gerçekleşmediğini kendimize bile inandıramaz olduk. Bunlar yetmiyormuş gibi birde komplo teorileri üretilmeye başlandı ki dünyalar yıkılır yeniden yapılır oldu. İşin içine birde din, siyaset, ekonomi, ırkçılığın en sivri uçları serpiştirilince tadına doyum olmaz hale geldi.
Çağımızın olmazsa olmazı mı ? Uzayın genişlemesi gibi aldı başını gidiyor. Yolu açık olsun gitsin gittiği yere kadar da bizi de sürüklemesin peşinden. Eve girsin mi ? Koruma paketlimi girsin ? Çocuklara ve hatta bizlere faydalımı? zararlımı ?bu kadarda bilgi kirliliği olur mu derken bir türlü içinden çıkılamaz bir hal almaya başladı.

Ne dersiniz ?Teknolojimi bizi, biz mi teknolojiyi tüketeceğiz ?

‘'yukarı tükürsen bıyık , aşağı tükürsen sakal ‘'1581 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

TEKNOLOJİ..     21/04/2012 13:03

Teknolojiyi kullanalım,tüketelim ama kölesi ,tutsağı olmaktan da kaçınalım derim..
Mehmet ETCİ

Yazarın diğer yazıları

78 lilere MARUZATIM var.. - 19/07/2020
Maruzat.
SUÇLU SPLİTTER DEĞİLMİŞ - 05/08/2016
F
CAN YOLDAŞLARIM...MI ACABA ???? - 08/06/2016
TE
ESKİ KÖYLER, YENİ MAHALLELER.. - 08/10/2015
ESKİ
BU ARABA NİYE ÇALIŞMAZ ? - 01/09/2014
R
HAYVANAT BAHÇELERİNE GİTMEYİN.... - 14/04/2014
H
YARIN BAYRAM OLSUN MU? - 26/02/2014
TE
EYVAH CÜZDANIM ÇALINDI. - 05/01/2014
EYVAH CÜZDANIM ÇALINDI.
SPOR AYAKKABIM - 07/06/2013
TE
 Devamı