Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
Necati KARATÜRK
nekaraturk@hotmail.com
Çıldırmak üzereyim diyorsanız.
30/07/2011
Bazen komşumuza, bazen eş, çocuk, anne ve babamıza, bazen çok samimi olduğumuz arkadaşlarımıza, bazen de sistemin kendisine laf anlatamayız, derdimizi dinleyecek hiç kimseyi bulamayız, devletten yardım bekleriz ama maalesef arkamız yoktur dinletemeyiz, son çare ya vuralım ya da terk edelim bu dünyayı deriz.
Bizleri bu denli çileden çıkartan hadiseleri, yaşayanlar hep içine atar ve genç yaşta stres denen illet yüzünden hastalık sahibi olur. Bakın etrafınıza parası, dayısı, arkası olanlar uzun yıllar sağlıklı bir ömür sürerken biz ve bizim gibiler yani orta direk hastalıklarla, geçim derdiyle uğraşıyor.
Basın yayın organlarında strese giren insanlara doktora gitmesi tavsiye edilir ancak vatandaş doktora gidecek parayı bulamaz ve en iyi doktor içki diyerek vurur kendini içkiye veya boş vermişliğe. Büyüklerinden öğrenmiştir içkinin ve boş vermişliğin ucuz doktor olduğunu.
İçki ve boş vermişliğin dışında bir alternatif yaratalım ve çileden çıktığımız, haklılığımızı anlatamadığımız hadiseleri, dişlisi kırılmış çarkları, bizi strese sokan olayları bir yere bırakalım az bir zaman da olsa bu sayfada stresten kurtulalım, birbirimizin yüzünü görelim, sesini duyalım, ara sırada olsa hal hatır soralım. Malum mesleki sıkıntılarımız ve alamadığımız haklarımızı söyleyemiyoruz yazamıyoruz, yazsak ve söylesek bile kimsenin umurunda olmuyor. Hiç olmazsa çocukluğumuzun anılarıyla stresten uzaklaşalım belki ilerde önemli konuları da konuşmaya başlarız. Yaşımız genç yolun yarısı henüz geçmemiş aramızdan birileri ayrılmamışken yani bir 33 sene sonra bütün 78liler burada toplanır dertlerimize çare ararız.
Sağlıcakla ve mutlu kalın.
(bir kısmı alıntıdır.)


1357 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Evrene mesaj - 26/01/2021
Evrene mesaj'
Evde kalalım… İbret alalım... - 14/05/2020
Evde kalalım… İbret alalım...'
BABALAR - 26/05/2015
BABALAR "BABİŞKO" OLDU
DUYARSIZ MI? BENCİL Mİ? - 02/11/2012
DUYARSIZ MI? BENCİL Mİ?
ARKADAŞ - 20/01/2012
Hikâyenin uzun olması değil, iyi olması önemlidir.
Hayatınızda böyle bir dostunuz var mı? - 01/12/2011
Hayatınızda böyle bir dostunuz var mı?
BİR EMEKLİ ASSUBAY HİKAYESİ - 19/07/2011
• Er kişi niyetine • Er değildi hoca efendi, Komutan Yaveriydi…
DİŞİSEL DEĞİŞİM - 01/06/2011
vıdı vıdıdan bıkanlara