Üyelik Girişi
MENÜ BAŞLIKLARI
Site Haritası
Hava Durumu
Mehmet ETCİ
etcimehmet@hotmail.com
SİZCE NE YAPILMALI ?
18/12/2019

    78 liyiz.com sitesi kurulurken HAKKIMIZDA bölümüne BİR AĞAÇ VE DALLARI başlıklı bir yazı kaleme almıştım.Ama görüyorum ki o ağacın dalları yerinde duruyor da kökleri kuruyor. Bir çok kez bu site ile ilgili önerilerde bulunduk.Hatta zaman zaman kan değişimi iyidir diye düşünüp yönetim kadrosuna yeni arkadaşlarımızla devam ettik.Yok..Yok..olmuyor.Bir türlü gereken ilgi ve destek gelmedi.Sadece istatistiksel olarak günde şu kadar kişi girmiş sayısının değişmesinden başka değişiklik yok.Ne bir öneri,ne bir resim,ne bir yazı,ne bir köşe yazısı...

    Çünkü kolay mecralar var!Sosyal medyanın anlı şanlı gücü bizim mahalli gazete tadındaki sayfamızı dövdü.Hemde fena dövdü!Bir tuşa basıyorsunuz, Facebook.
    Hooop.karşınızda 78 li Asblar. Bu grupta belirli süre sonra WhatsApp dan dayak yedi.Şimdi mahallenin kabadayısı ve haraca keseni anlı şanlı WhatsApp!


    Düşünüyorum da neden bu kadar kolay ulaşılabilen 5 yaşındaki çocuğun bile başarabildiği böylesine sosyal medya fenomeni dururken eski SSCB nin ağır ve hantal sistemi gibi emek yoğun çalışma gerektiren 78liyiz.com sayfasının içinde dolaşıp duralım? E doğru da!
   Bas yeşil tuşa gelsin WhatsApp. ‘' Ugandadan günaydın arkadaşlar'' ya da ‘'Tanzanyadan iyi akşamlar arkadaşlar''. Veeee! ‘'Hayırlı Cumalar''. Ne kadar da kolay ama! Ya da bas mavi ton içindeki f harfine altına kolayca yorum yap bas tuşa trinkkkk. Ahanda cevabınız çat diye ekrana düştü.


   Yani demem o ki bir atımlık barutu kalmış eski tüfek site ile niye uğraşalım arkadaş diyenler haksız sayılmaz.

   Sözün özü bu site öyle birkaç cengaverin özverisi ile buraya kadar geldi burada da deniz bitti.Açılış yazısını yazmak bana nasip olmuştu galiba kapanış yazısını yazmak da bana kaldı.

   Eh..Artık bize müsaade diyelim. Ağzımızda bıraktığı tadın artık buruk bir tada dönüştüğü bu sofradan kalkmak zamanı geldi.Kurtlar sofrasından bizim mütevazı soframıza rağbet bu kadar oluyor.

   Bol WhatsApplı ve Facebooklu günleriniz olsun..


229 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Zahmetsiz..     07/01/2020 20:38

Açıkçası bu durum grupta cılız bir sesle dillendirildi ve bitti.Yukarıda da yazdığım gibi kolaycılığa alışmış ve tüketme hızı yüksek arkadaşlarımızın bu site ile bağı yazık ki kopmuş.Sadece girip ne var ne yok bir göz atıp çıkıyorlar.
Mehmet ETCİ

site ve sosyal medya ortamı     03/01/2020 18:06

Pes etmeyelim diyeceğim de kime?! Bir zahmet siteye giriş yapıp da okuyan mı var, okuyup ta nokta dahi yorum yapan mı var! varsa yoksa WhatsApp... Gruplarda bu konu dile getiriliyormu bilmiyorum: getiriliyorsa tepkiler ne? Sorun yokmuş gibi herkes kulağının üstüne mi yatıyor. Yazık çok yazık bize hiç yakışmıyor.
Abdülkadir YAVUZ

Yazarın diğer yazıları

ÖNCE SAĞLIK. - 10/06/2020
65 + YAŞ ÜSTÜNE.
DÜŞÜNDÜREN GÖRÜNTÜLER. - 08/06/2020
GERÇEKTEN BU SALGIN BİTTİ Mİ?
HARESE.. - 28/10/2017
HARESE.
HEPİMİZ İÇİN.. - 16/07/2017
MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI.
KAYBETTİĞİM AĞABEYİMİN ANISINA - 10/02/2015
KAYBETTİĞİM AĞABEYİMİN ANISINA
ÖMRÜMDEN BİR YIL DAHA GİDERKEN. - 14/09/2014
HOŞ GELDİN YENİ YAŞIM..
ÇANAKKALE SAVAŞLARI - 17/03/2014
SAVAŞ VE İNSAN.
ÖLÜM ORUCU VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ - 11/03/2014
ÖLÜM ORUCU
ASSUBAYLARIN TAKSİM ÇIKARMASI - 03/03/2014
ASSUBAYLARIN TAKSİM ÇIKARMASI
 Devamı